روز دامپزشکی

روز دامپزشکی

 

شرکت پر سپید خاورمیانه روز دامپزشکی را به تمامی دامپزشکان و فعالان این عرصه تبریک عرض می‌نماید.

دو شرکت کیمیا پروتئین و پر سپید خاورمیانه زیر مجموعه شرکت ایده سازان وداد(اسوه)  هستند که در حوزه پرورش طیور فعال می‌باشند.

دامپزشكی صرفا به معنای درمان یك بیماری در دام نیست، بلکه این رشته نقش موثری در بهداشت عمومی و ارتقای سلامت جامعه دارد و با فقدان دامپزشكی، بدون شك بخشی از سلامت جامعه به خطر خواهد افتاد. در قانون سازمان دامپزشكی مقصود از كنترل بهداشتی، بازرسی و اقداماتی است كه از لحاظ پیش‌گیری و مبارزه با امراض دامی و بیماریهای مشترك بین انسان و دام لازم و ضروری است.

علت نامگذاری روز دامپزشکی

فعالیت سازمان دامپزشکی در ایران بعد از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی دستخوش تغییرات زیادی شد اما در سال 1367، با تاسیس شبكه دامپزشكی در استان ها این مراکز با اختيارات زیادی که پیدا کردند فعاليت های خود را از سر گرفتند و در ادامه در سال 1368، مجلس شورای اسلامی جداسازی سازمان دامپزشكی كشور و شبكه های آن در استان ها از وزارت كشاورزی را تصویب کرد و در نهایت این سازمان به وزارت جهاد سازندگی پیوست. روز 14 ام مهر به خاطر گوش روز، روز مبارکی در ایران باستان بوده است ،به همین دلیل 14 مهر ماه به عنوان روز دامپزشکی نام‌گذاری شده است.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند